Zariadenie na úpravu dažďovej vody AS-RAINMAN

AS-RAINMAN

AS-RAINMAN predstavuje unikátne riešenie pre všetkých, ktorí chcú z dažďovej vody zachytenej zo strechy získať kvalitné čistú vodu so širokým využitím v rodinných domoch, chatách či rekreačných chalupách. Vzhľadom k svojej koncepcii je možné úpravňu vody AS-RAINMAN využiť tiež pre úpravu vody z vrtov a studní.

Pretože dažďové mraky vznikajú odparovaním, mohla by dažďová voda byť teoreticky vodou destilovanou, teda čistou bez rozpustených látok. Už v atmosfére ale dochádza ku kontaktu tejto vody s rôznymi chemickými látkami, rovnako ako pri prechode atmosférou smerom k zemi a následne aj na povrchu zeme. To ale neznamená, že by sme z použitia dažďovej vody mali mať obavu – z výskumov rôznych inštitúcií vyplýva, že chemické znečistenie zrážkovej vody leží napospol na hranici limitov pre kvalitu pitnej vody. Kvalita zrážkových vôd je teda úplne vyhovujúca pre splachovanie WC, pranie bielizne alebo zavlažovanie.

Všetky činnosti, ktoré v domácnosti vykonávame, nevyžadujú „platenú“ pitnú vodu. Využitím dažďovej vody na pranie, splachovanie WC alebo upratovanie môžeme významne ušetriť. Úspora ale nie je všetko, čo môže dažďová voda ponúknuť. Výhodou dažďovej vody je aj to, že je mäkká. To znamená, že toľko nezanáša spotrebiče (napr. práčku) a potrubia, pretože nedochádza k usadzovaniu vodného kameňa.

Dažďová voda je veľmi vhodná na pranie bielizne. Vďaka tomu, že je mäkká, je potrebné menšie množstvo pracieho prášku. Ten sa v nej dobre rozpúšťa a špina z bielizne sa lepšie uvoľňuje. Ušetríte tiež za zmäkčovadlá a nemusíte sa obávať vodného kameňa. V oblastiach, kde je tvrdá voda, príp. voda obsahujúca železo, mangán a iné látky, sa použitie dažďovej vody na pranie priamo ponúka.

Pri praní bielizne v dažďovej vode sa nie je čoho obávať. Kvalita dažďovej vody síce môže byť rôzna, ale z výskumov vyplýva, že počet bakteriálnych zárodkov v bielizni vypranom v dažďovej vode bol porovnateľný s výsledkami u bielizne vypranej v pitnej vode. Množstvo bakteriálnych zárodkov totiž nie je ani tak závislé na kvalite vody ako na miere znečistenia špinavej bielizne.

Vsakovacie telo tunela s vonkajšími rozmermi (D x Š x V) 2340 x 1375 x 781 mm, tj. 1.6 m3. Hmotnosť jedného tunela je 32 kg.