Nádrže na dažďovú vodu AS-REWA

AS-REWA je podzemná nádrž na vodu, ktorá umožňuje komplexné riešenie akumulácie a využitia dažďových vôd. Primárne slúži na zachytenie zrážkovej vody z odkvapov, ale podľa potreby môže byť využitá aj na recykláciu dažďovej vody v domácnosti alebo na zavlažovanie záhrady. Celý systém využitie zrážkovej vody v domácnosti teda vodu zachytí, vyčistí od mechanických nečistôt, akumuluje a privedie k spotrebičom. Zároveň zaisťuje odtok prebytočnej vody mimo systému a možnosť doplnenia pitnou vodou v prípade obdobia sucha.

Plastové nádrže na dažďovú vodu ponúkame v niekoľkých základných variantoch (Kombi, Eco a Garden) a v rôznych veľkostiach.

Ide o komplexne vybavenú nádrž na dažďovú vodu. V jednom celku zabezpečuje filtráciu zrážkovej vody, jej akumuláciu, čerpanie do rozvodu a doplňovanie pitnej vody do systému v prípade nedostatku zrážok.

Nádrž AS-REWA KOMBI je vybavená mechanickým filtrom AS-PURAIN (bez spätnej klapky), ponorným tlakovým čerpadlom pre distribúciu dažďovej vody a systémom pre prepojenie na pitnú vodu v prípade, že je v nádrži nedostatok vody dažďovej. Automatické prepojenie zabezpečuje hladinový snímač, elektromagnetický ventil a riadiaca jednotka, ktorá v prípade potreby dopĺňa vodu do nádrže a zároveň riadi čerpadlo pre využitie dažďovej vody.

AS-REWA ECO v jednom celku zabezpečuje filtráciu a akumuláciu zrážkovej vody.

Tento typ nádrže pre akumuláciu dažďovej vody je vybavený filtrom zrážkovej vody AS-PURAIN (bez spätnej klapky) a upokojením prúdu nátokovej vody (rovnako ako AS-REWA KOMBI), takže sa v nádrži nevíri usadenina ani pri silných dažďoch, ani pri nízkej hladine. Nádrž AS-REWA ECO je možné využívať ako akumulačná nádrž mechanicky predčistenej dažďovej vody alebo ju prípadne doplniť o zariadení AS-RAINMASTER, ktorá umožňuje čerpanie a rozvod dažďovej vody z nádrže a v prípade nedostatku

dažďovej vody automatické prepojenie na pitnú vodu tak, aby bola zaistená distribúcie vody v systéme.

Nádrže AS-REWA GARDEN veľkostne zodpovedajú variantom AS-REWA ECO a AS-REWA KOMBI, líšia sa iba vystrojením. Je to ideálna, ekonomická a komfortná varianta pri využití zrážkových vôd na závlahu.

 

Na prítoku je osadený filter hrubých nečistôt AS-PLURAFIT s filtračným košom, vďaka ktorému sa do nádrže nedostanú nečistoty a údržba je tak jednoduchšia. Pre čerpanie vody obsahuje nádrž ponornú domácu vodáreň s tlakovým spínačom, nemusíte teda pri závlahe spúšťať čerpadlo, len otvoríte záhradný ventil a môžete zavlažovať. Čerpadlo je bezpečne chránené proti chodu na sucho. Výtlak z nádrže je uzatvárateľný a na zimu vypustiteľný.